SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fot 16737344
nr 1673 7344
Fot
Sent 1800-tal, Nysilver, (saknar överdel). Höjd: 39 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 januari 2025
kl 19:24:08
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.